Víno se sexem souvisí!

Víno je sbližovací droga, ale také záleží, kolik toho vypijete. Člověk může vypít i tolik vína, že pak nemá chuť vůbec na nic. "Snášenlivost je individuální a člověk by měl vědět, kolik vydrží. Ženy mají toleranci vůči alkoholu poměrně nižší. U muže se alkohol odbourává rychleji, u ženy pomaleji," vysvětluje doktor Radim Uzel. Když se žena snaží udržet s mužem v pití alkoholu krok, tak když on je v té nejlepší náladě, ona už je opilá pod stolem.

Víno na kuráž

Lidé pijí víno proto, aby měli větší odvahu a shodili zábrany. Po vypití alkoholu najednou vzniknou i páry, které by to střízlivé ani nenapadlo. "Po každém alkoholu nám přijde protějšek krásnější, protože alkohol jako sbližovací droga funguje jak po vypití piva, tak tvrdého alkoholu či vína," řekl Uzel. Co se týče účinku a chuti na sex, není mezi červeným a bílým vínem žádný rozdíl.

S pitím alkoholu ale přichází i určitá rizika. „"Klesá sexuální obezřetnost a to je třeba si uvědomit. Jde o nechtěné těhotenství a sexuálně přenosné nemoci. To už není moc veselé, ale je důležité na to upozornit."

Dispozice k sexu už od narození

Může si člověk dát víno a prostě nemít chuť na sex? Ano! Jsou mezi námi lidé sexuálně vášniví, kteří mají chuť na sex i bez vína a existují i lidé sexuálně chladní a frigidní, kteří ať zkonzumují cokoliv, tak je ten sex nebaví. Nedá se nic dělat, takové už nás příroda stvořila.

"Sexuální dispozice jsou každému člověku naděleny už při narození. Takže se s tím do jisté míry musíme smířit. Není to žádná nemoc ani úchylka, je to jen odlišná kvantitativní dispozice,“ uzavřel doktor Radim Uzel. A věděli jste, že konzumace alkoholu při sexuálních rituálech je stará tisíce let. Dokonce byla popisována už ve starověkém Římě, i Egypťané tuto zmínku zanechali v hieroglyfech?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace